Soru:

Küçürek hikâye; az sayıda kelimeyle yoğun anlamlar aktarma gücüne sahip, mesaj kaygısı taşımayan, yalnızca bir anın saptaması olan anlatılardır. Bu açıklamaya göre, I. Küçükken her tarafta "Suyu Koruy

Küçürek hikâye; az sayıda kelimeyle yoğun anlamlar aktarma gücüne sahip, mesaj kaygısı taşımayan, yalnızca bir anın saptaması olan anlatılardır.
Bu açıklamaya göre,
I. Küçükken her tarafta "Suyu Koruyun, İdareli Kullanın" yazan afişler vardı. Televizyon ve radyolar sık sık bu konuyu gündeme getirir, insanları uyarırdı. Ama hiç kimse bu ikazlara aldırış etmezdi. Şimdi büyüdük, suyun sonsuza kadar yetmeyeceğini anladık.
II. Ağaç dikmekle meşgul, yaşlı birine sorarlar:
Diktiğin ağaçların meyvesini büyük ihtimalle yiyemeyeceksin, o hâlde ne diye ağaç dikmekle uğraşıyorsun?
Yaşlı adam:
Bizden evvelkilerin ağaçlarının meyvesini biz yedik, bizim diktiklerimizin meyvesini de bizden sonrakiler yesin diye uğraşıyorum.
III. Sadece kemanını vermedim... Yıllar sonra yeğenine armağan ettim. O da öğrenememiş doğru dürüst, evlerinin bir duvarına asmış. Ben zaten hiç beceremedim... Hiçbir şey... İç yangını anılara yol açmaktan başka.
metinlerinden hangileri küçürek hikâye örneğidir?
A) Yalnız I B) Yalnız III C) I ve II D) II ve III

Küçürek hikâye; az sayıda kelimeyle yoğun anlamlar aktarma gücüne sahip, mesaj kaygısı taşımayan, yalnızca bir anın saptaması olan anlatılardır. Bu açıklamaya göre, I. Küçükken her tarafta "Suyu Koruyun, İdareli Kullanın" yazan afişler vardı. Televizyon ve radyolar sık sık bu konuyu gündeme getirir, insanları uyarırdı. Ama hiç kimse bu ikazlara aldırış etmezdi. Şimdi büyüdük, suyun sonsuza kadar yetmeyeceğini anladık. II. Ağaç dikmekle meşgul, yaşlı birine sorarlar: Diktiğin ağaçların meyvesini büyük ihtimalle yiyemeyeceksin, o hâlde ne diye ağaç dikmekle uğraşıyorsun? Yaşlı adam: Bizden evvelkilerin ağaçlarının meyvesini biz yedik, bizim diktiklerimizin meyvesini de bizden sonrakiler yesin diye uğraşıyorum. III. Sadece kemanını vermedim... Yıllar sonra yeğenine armağan ettim. O da öğrenememiş doğru dürüst, evlerinin bir duvarına asmış. Ben zaten hiç beceremedim... Hiçbir şey... İç yangını anılara yol açmaktan başka. metinlerinden hangileri küçürek hikâye örneğidir? A) Yalnız I B) Yalnız III C) I ve II D) II ve III

Cevap

gon I-bu ber kocarek hikaye omeg, degeldr. Conto bu btaye bor meses en Bu mesaj "Superderels hellan ben brteced "mesgrdir. Bu meseji verdig ronde kocwered beloge değildir. 1 - Bu hikayede korrek beboge omang dagildir. Conto bu bikoye de bor nog sondoc. "Gelecek neale bor tiden bile olso beroan we to preğinian go boben" mesejidir bu. Ancct tocserek hekgelerde mosos olmonolidir. Bu yooden de kocwert bekaye degildo 1-Bu ber koçerek brkayedir . Canto bor megi verme amoei yoktur. logon onlami komm hissettigi duygulados alia. "Ben bc, bor comlende hain, oa gebe yogun degulor verdo. Kern bedryer ne toul bolna, de gonloco br can septensidio Bu gooder kowendo hikayedra Goroldogo gilor goloca te vorder. Buyuaden ceup B pikkiden anlon icers Bu yogen beceremedom
logo
KunduzApp

Sorunun cevabını görmek için telefon numaranı gir, indirme linkini SMS olarak gönderelim!

gon I-bu ber kocarek hikaye omeg, degeldr. Conto bu btaye bor meses en Bu mesaj "Superderels hellan ben brteced "mesgrdir. Bu meseji verdig ronde kocwered beloge değildir. 1 - Bu hikayede ko... Devamı için uygulamayı indir!

Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru sor, cevaplansın.

İNCELE
Premium İçerik

Premium İçerik

Konularını pekiştir.

İNCELE