Söz Gruplarında Anlam Soruları

B-8. SINIF >> Türkçe
5. I.
Sana gönülden inanıyor ve her zaman destekliyoruz.
1.
11.
Bu işi vaktinde teslim edemeyen ben ve Ali kalmıştı.
III Bazı insanlar kendilerine yapılan uyantara hiç ama hiç kulak asmıyorlardı.
IV Düğünden sonra bahçedeki tabureler d

Ortaokul Türkçe

Söz Gruplarında Anlam Soru Çözümü

B-8. SINIF >> Türkçe 5. I. Sana gönülden inanıyor ve her zaman destekliyoruz. 1. 11. Bu işi vaktinde teslim edemeyen ben ve Ali kalmıştı. III Bazı insanlar kendilerine yapılan uyantara hiç ama hiç kulak asmıyorlardı. IV Düğünden sonra bahçedeki tabureler de teker teker eve taşındılar. Yukarıdakumaralanmış cümlelerden hangisindeki anlatım bozukluğunun nedeni diğerlerinden farkl C) III. D) IV. B) II. Dy 6. Bolu ilinde bir aşçılık yarışması düzenlenmiştir. Bu yarışmanın finaline Bülent, Cüneyt, Çağla, Ebru, Fikri, Hayri ve Gamze isimli aşçılar kalmıştır. Yarışmada birinciye altın kepçe, ikinciye gümüş kepçe, üçüncüye bronz kepçe verilmiştir. İlk üçe giremeyen aşçılara ise başarı belgesi verilmiştir. Bu yarışmaya katılan aş- çılar ve sıralamalarıyla ilgili bilinenler şunlardır: Hayri'nin sıralaması Ebru'dan kötüdür ve ikisine de başarı belgesi verilmiştir. Sıralamada aynı cinsten kişiler arka arkaya gelmemiştir. Gamze sıralamada Fikri'nin önünde, Cüneyt'in hemen arkasındadır. . Çağla gümüş kepçe kazanmıştır. Bu bilgilere göre aşağıdakilerden hangisi kesinlikle doğrudur? A) İlk üçte iki kadın aşçı vardır. B) Fikri yarışmada sonuncu olmuştur. C) Cüneyt yarışmada 5. olmuştur. D) Bülent, altın kepçe ödülünü kazanmıştır. Sınav sonuçlarına www.kvasinav.com adresinden ulaşabilirsiniz. BBS-6 Aziz Nesin kişiden do muzu anle ledir bend diye alm B)

se-
de
u
n
ABC -
25. Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim çocuk ol-
maktan
Ve beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu babam.
Ben seninle bir gün Veysel Karani'de haşlama yeme ih-
timalini sevdim.
İlkokulun silgi kokan tebeşir lekeli yıllarında
(Yıl

Ortaokul Türkçe

Söz Gruplarında Anlam Soru Çözümü

se- de u n ABC - 25. Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim çocuk ol- maktan Ve beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu babam. Ben seninle bir gün Veysel Karani'de haşlama yeme ih- timalini sevdim. İlkokulun silgi kokan tebeşir lekeli yıllarında (Yılmaz Erdoğan) Bu dizelerin anlamlı ve kurallı cümleler hâline getiril- miş biçimi aşağıdakilerden hangisidir? A) Babam beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu ve çocuk olmaktan soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim. İlkokulun silgi kokan tebeşir lekeli yılla- rinda ben bir gün seninle Veysel Karani'de haşlama yeme ihtimalini sevdim. B) Çocuk olmaktan soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim ve babam beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu. Ben seninle ilkokulun silgi kokan tebeşir lekeli yıllarında bir gün Veysel Karani'de haşlama yeme ihtimalini sevdim. mozaik C) Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim çocuk (M olmaktan ve babam otlu peynir kokusuydu beslenme çantamda. Ben seninle bir gün Veysel Karani'de il- kokulun silgi kokan tebeşir lekeli yıllarında haşlama yeme ihtimalini sevdim. Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde çocuk olmaktan vazgeçtim ve babam beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu. İlkokulun silgi kokan tebeşir lekeli yılların- da ben bir gün seninle haşlama yeme ihtimalini Vey- sel Karani'de sevdim. 26. (1) Türkçenin pılacak çalışm ve yurt dışın dir. (II) Ülke doğru yazım kolay ve zev dil, bir anla nin gelişme etkileyecek Numarala mıştır? A) I. 27. Dünya Yayınları Var Mozaik Türk to çıkmış dindar Şüphe duklar olduğ kılan etme lar ö temi son nüp hat der ve sa ar le

Sınavlara ve derslere çalışmanın en kolay yolu

Ücretsiz hesabını oluştur, kazandığın soru sorma haklarınla ve video konu anlatımları ile sınavlarına, derslerine hazırlan!

KAYDOL VE ÜCRETSİZ DENE
Sana Özel Çözüm Almak İçin İndir
Soru Çözümü

Soru Çözümü

Soru sor, cevaplansın.

İNCELE
Premium İçerik

Premium İçerik

Konularını pekiştir.

İNCELE